TRT'den Çıkmış En Güzel Dizi - Yedi Numara (2000-2003)

Samimiyet ve bizim içimizden çıkmış enfes bir dizi,mizah ile samimiyet birleşip bizdende bir parça taşıyabilir mi ? Yedi Numara dizisi bunu başarmış...

TRT'den Çıkmış En Güzel Dizi - Yedi Numara (2000-2003)

FreeAtlas,Özgür Sanat Atlası

Yedi Numara (2000-2003)

Aynı üniversitede okuyan ve aileleri başka şehirde yaşayan dört kız arkadaş, yurtta rahat edemedikleri için beraber bir ev kiralamaya karar verirler.Fakat oturabilecekleri, beğendikleri evlere ya maddi güçleri yetmez ya da ev sahipleri evlerini öğrenciye kiralamaz. Sonunda iki katlı ahşap 7 numaralı evin kiralık olduğunu görürler. Hiç çocukları olmamış ama birbirine çok düşkün Vahit ve Zeliha çiftinin olan bu ahşap evin üst katını, 4 kız arkadaş kiralar. Fakat bakkal Vahit'in saf, taşralı amca oğulları da İstanbul'a gelip aynı evin alt katına yerleşince cümbüş başlar.

Efsane Replik !

Haydar : Sıfır bir değer değildir , sayı bile değildir...Ancak başka bir sayının yanına gelince bir değer yaratır:tıpkı sevda gibi...Sevdanında tek başına bi değeri yok. illa da biri olmalı,sıfır nekadar çoksa,sayı okadar çoğalır büyür.Sevda nekadar çoksa; insan okadar çoğalır büyür...

Armağan: Sen negüzel şeyler söylüyorsun böyle haydar.

Haydar: Biri deseki sevdamı al, kendine ekle, bir ömürle çarp sonra sonsuza eşitle yine değeri sıfırmı olur senin için ?

Armağan: bilmemki bana daha önce kimse böyle bişey söylemedi...

Professor Yorumu:

Evvela eski usul ile başlıyacağız... yanınıza meyve bıçağı ve meyve alın.Hani o eski zamanlardaki gibi sevginin, aşkın kelimeler arasına sıkıştırıldığı mektup yazıldığı zamanlar...Hani bilirsiniz ozamanları: zaman yine aynı zamanda; ne o elma nede o eski mektuplar yoklar sanki... sevda kuşun kanadında bir tutam yokluk sanki... muhabbet mi? samimiyet mi? hani o eskilerden aynı masa etrafına toplanan.İşte tamda ondan bahsediyorum !

 

 

 

Kaynakça: https://www.trt1.com.tr/arsiv/yedi-numara

https://www.imdb.com/title/tt0992966/